چاپ        ارسال به دوست

هفدهمين دوره تجليل از پژوهشگران برتر دانشگاه مازندران - 22 آذر 1395

 مراسم هفدهمین دوره گرامیداشت هفته ی پژوهش و فناوری سال 1395 دانشگاه مازندران، در روز دوشنبه 22 آذر 95 با حضور رییس دانشگاه، معاونان، روسای دانشکده ها و اعضای هیات علمی و پژوهشگران دانشگاه مازندران در سالن اجتماعات دانشکده علوم پایه دانشگاه مازندران برگزار شد.

   دكترمحمدحسین فاطمی معاون پژوهش و فنّاوری دانشگاه دراین مراسم گفت:

اکثر سازمان ها در کشورهای مختلف، اولویت برنامه هایشان بر پایه پژوهش و تحقیق است که این امر فرصت های فراوانی را دراختیار آن سازمان قرار می دهد.

       دکتر فاطمی با اشاره به این که در همین راستا است که امروزه تلاش اکثر پژوهشگران افزایش یافته تا جامعه بتواند در راستای علمی از مزایای آن بهرمند شود، ادامه داد: به همین خاطر هفته پژوهش و فناوری هم در استان و هم در کشور در تمام دانشگاه ها برگزار می شود.

       دکتر فاطمی با بیان این مطلب که هفته پژوهش فرصت خوبی است که به موضوعات مورد بحث پژوهش پرداخته شود، گفت: در این هفته می توانیم ضمن توجه به مشکلاتی که در این زمینه وجود دارد، از پژوهشگران برتر تجلیل به عمل بیاوریم که این تجلیل باعث ایجاد انگیزه در پژوهشگران خواهد شد که تاثیر بسزایی در جامعه دارد.

       معاون پژوهش و فنّاوری دانشگاه مازندران در ادامه به شعار امسال هفته پژوهش با عنوان"پژوهش تقاضا محور و تجاری سازی فناوری؛ زیر بنای اقتصاد مقاومتی" که به صورت ملی مطرح شد اشاره کرد و افزود: می‌دانیم که یکی از مولفه های اصلی اقتصاد مقاومتی، اقتصاد دانش بنیان است. اقتصادی که هدف آن تبدیل علم به فناوری و فناوری به ثروت است و به همین دلیل این شعار برای امسال انتخاب شد. 

       دکتر محمدحسین فاطمی انتخاب اسامی روزهای هفته پژوهش را با هدف نهادینه کردن فرهنگ پژوهش در سطح استان ذکر کرد و ادامه داد: به عنوان مثال روز اول تحت عنوان پژوهش و فناوری در مدرسه، با توجه به نقش بسیار مهمی که آموزش و پرورش می‌تواند در ایجاد ذهن خلاق و پرسشگر در دانش آموزان داشته باشد،‌ نامگذاری شده است.

       دبیر دبیرخانه دایمی هفدهمین هفته ی پژوهش و فناوری سال 1395 استان مازندران، سپس گزارش کوتاهی نیز در رابطه با برنامه های هفته پژوهش که از 18 آذر آغاز شد ارایه کرد و گفت: از مهم‌ترین برنامه های این هفته تقدیر از پژوهشگران برتر گروه های هفت گانه، تقدیر از معلمان پژوهشگر برتر، تقدیر از پژوهشگران جوان، تقدیر از فناوران و دستاوردهای فناوری و نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری استان بود که به مدت 3 روز به میزبانی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل برگزار شد.

      یادآور می شود: در ادامه این مراسم دکتر فخرالدین اصغری آقمشهدی، رییس کمیته اخلاق پژوهش دانشگاه مازندران توضیحاتی را در خصوص منشور و موازین اخلاق پژوهش ارایه کرد. همچنین دکتر سعید یگانگی مدیر مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه مازندران، در خصوص راه اندازی سامانه مدیریت اطلاعات پژوهشی و سامانه مدیریت کنفرانس توضیحات اجمالی را ارایه داد.

      لازم به ذکر است در پایان این مراسم از پژوهشگران برتر دانشگاه تجلیل به عمل آمد.

اسامي پژوهشگران برتر سال 1395

دانشکده الهیات و معارف اسلامی

از طرف دانشكده اعلام نشده است

دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی

1-دکتر سيد محمد حسين رضوي

2- دكتر منصور اسلامي

دانشکده شیمی

1-دکتر  رضا اوجاني

2- دکتر محمد جواد چايچي

دانشکده حقوق و علوم سیاسی

1-دکتر مرتضي نجابت خواه

دانشکده فنی و مهندسی و علوم دریایی

1-دكتر حسن تقوي

2-دكتر حبيب اكبرزاده بنگر

دانشکده علوم اقتصادی و اداری

1-دكتر اسفنديار ملكيان

2- دکتر اميرمنصور طهرانچيان

دانشکده علوم انسانی و اجتماعی

1-دکتر صادق صالحي

2- دکتر مسعود روحاني

3- دکتر مهدي رمضان زاده

4- دكتر ابراهيم صالحي عمران

دانشکده علوم پایه

1-دکتر علي بهاري

2- دکتر سلمان احمدي اسب چين

3- دکتر كوروش نوذري

دانشکده علوم ریاضی

1- دکتر قاسم عليزاده افروزي

2- دکتر اكبر اصغرزاده

دانشکده هنر و معماری

دكتر فتانه محمودي

پژوهشگران برتر در گروه هاي چهار گانه

گروه علوم فني و مهندسي

دكتر علي اكبر عموئي

گروه علوم انساني

دكتر اكبر عليوردي نيا

گروه علوم پايه

دكتر جهانبخش رئوف

گروه هنر و معماري

دكتر سيد رسول موسوي حاجي

  

  

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

  


٠٩:٣٦ - سه شنبه ٢٣ آذر ١٣٩٥    /    شماره : ١١٥٩٢    /    تعداد نمایش : ٣٤٥

 

 

 

 


١٦:١٢ - 1395/09/23    /    شماره : ١١٦٠٤    /    تعداد نمایش : ٨٧خروج